top of page




Elverum - 2019
Ydalir Skole
I det som tidligere var et grustak besluttet tre-kommunen Elverum i 2017 å bygge ny skole, idrettshall og barnehage for den nye skolekretsen og voksende bydelen Ydalir. Materialvalgene som ble gjort gjenspeiler Elverum som tre-kommune og både bærekonstruksjon og en stor andel av deleveggene består av KL-tre, limtre og LVL.

Kongsvinger - 2018
Kongsvinger Skole
Kongsvinger kommune valgte å gå for omprosjektering fra tradisjonelt byggeri til massivtre og limtre i samspillsfasen. Dette har gitt kommunen en fantastisk skole som gir både elever, lærere og hele byen et prosjekt å være stolt av. Skolen ligger fantastisk til i terrenget og tett inntil elva Glomma.


Molde - 2016
Romsdal VGS
Romsdal videregående skole på ca 12 300 kvadratmeter til drøyt en halv milliard kroner har vært en stor bidragsyter til å sette fart på skolebygging i tre i Norge. Med passivhusstandard, «low-tech» ventilasjon og utstrakt bruk av eksponerte overflater danner skolen et godt utgangspunkt for læring!


bottom of page